Marzy Ci się stół z kamienia, który przetrwa lata? Blaty do salonu, stolika kawowego czy kuchenne są bardzo piękne. Potrafią odmienić i dodać elegancji każdemu wnętrzu. Niestety wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź co warto wiedzieć przez kupieniem takiego mebla i zobacz naszą galerie stołów z kamienia z Rzeszowa, Tarnowa i Krakowa. 

Jak użytkować blat z kamienia?

Blaty z kamienia to bardzo modny i solidny wybór, dla wszystkich ceniących ponadczasowe piękno. Jeśli chcemy, aby zachować jego czar na lata, warto stosować kilka zasad dotyczących pielęgnacji i użytkowania stołu z kamienia. 

Po pierwsze, ważne jest regularne impregnowanie stołu z kamienia, ponieważ zmniejsza ona chłonność blatu, dzięki czemu płyny i zanieczyszczenia nie wnikają w jego powierzchnię. 

Po drugie, unikaj środków zawierających kwasy. Używaj tylko tych delikatnych, które nadają się do danego rodzaju kamienia. Zwykłe środki czyszczące, które w swoim skaldzie maja kwasy (fosforowy, cytrynowy, octowy czy solny) uszkadzają powierzchnię stołu z kamienia.

Do pielęgnacji stołów z kamienia nie stosuj płynów zawierających chlor, wybielacz, płynów do mycia szyb, środków do czyszczenia mebli, silnych środków do czyszczenia armatury czy takich, zawierających oleje silikonowe.

Nie należy zapominać, żeby nie kroić bezpośrednio na stole, a pozostawione na stole plamy po winie lub herbacie mogą uszkodzić powierzchnię, jeżeli nie zostaną szybko usunięte. Powstałe w ten sposób przebarwienia są prawie nie do wyczyszczenia.

Firma Ediart oferuje szeroki wybór stołów z kamienia w okolicach Rzeszowa, Tarnowa i Krakowa. Chętnie doradzimy w projekcie, stworzymy i zamontujemy Twój stół lub stolik marzeń.

Co wyróżnia stół z kamienia?

Odporność na wilgoć

Solidna nieścieralna powierzchnia

Niepalność i brak zarysowań

Dodaje elegancji i ponadczasowości

Pozwala na nieograniczone aranżacje

Inwestycja na lata

Łatwy w pielęgnacji, impregnacji i czystości

Stoliki z marmuru to jeden z najczęstszych wyborów projektantów na świecie. Są modne, wyraziste i bardzo efektowne. Pięknie dekorują wnętrze i wprowadzają do niego szczyptę luksusu. 

Zapraszamy do galerii stołów z kamienia w Rzeszowie, Tarnowie i Krakowie:

[elementor-template id="2468"]