Co to są spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe to specjalność firmy kamieniarskiej Ediart – która od lat wykonuje spieki wielkoformatowe na terenie Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa.

Spieki kwarcowe to mieszanina specjalnie dobranych minerałów, w naturze niewystępujących w takim połączeniu. Są one wytwarzane poprzez zmieszanie, a następnie sprasowywanie minerałów takich jak np. kwarc i granit. Następnie, dodawane są do nich specjalne barwniki. Dzięki tej technologii możemy wytworzyć materiał, któremu możemy nadać dowolny kolor i wzór. Spieki kwarcowe najczęściej imitują wygląd granitów, marmurów, piaskowców lub łupków.

Ostatnimi czasy spieki wielkoformatowe stały się niezwykle popularną metodą w budownictwie.
Stanowią świetną alternatywę dla naturalnego kamienia, przede wszystkim ze względu na lekkość, która przekłada się na łatwiejszy transport i montaż tego materiału. Ale to nie jedyne ich zalety.

Jak powstają spieki?

Najpierw przygotowywana jest specjalna mieszanka minerałów i barwników.
Po zmieszaniu odpowiednich minerałów materiał jest przenoszony do hybrydowych pieców i tam wypalany w temperaturze 1200º C. W wyniku tego procesu powstaje bardzo cienka płyta o grubości około 3 mm. Jej waga nie przekracza 10 kg/m2.

Spieki kwarcytowe mogą być produkowane w różnych wymiarach, najczęściej są to 100 x 200, 100 x 300, 100 x 150, 100 x 100, 100 x 50, 50 x 50. Specjalna technika produkcji nadaje im niezwykłą trwałość i wytrzymałość. Ze względu na to, że ich wygląd warunkuje dodanie odpowiedniego barwnika, można je wyprodukować praktycznie w każdym kolorze. Są więc nie tylko odporne na czynniki zewnętrzne, ale też stanowią uniwersalny materiał dla wymagających klientów, o sprecyzowanych oczekiwaniach.

baner-6

Gdzie są używane spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe ze względu na swoje właściwości są coraz chętniej używanym materiałem. Najpopularniejszym ich zastosowaniem są okładziny ścian budynków i podłogi. Są z powodzeniem stosowane również w kuchniach – do konstrukcji zabudowań kuchennych i blatów oraz do obudowy kominków i parapetów. Spieki można zastosować praktycznie w każdym budynku mieszkalnym, handlowym czy usługowym.  Bardzo dobre wrażenie robią w dużych, przestronnych salach, którym nadają majestatyczności i klasy. 

Pracujemy na materiałach najwyższej jakości

Marmur

Granit

Kwarc

Piaskowiec

Onyks

Kwarcyt naturalny

Wapień i trawertyn

Łupek

Kwarc konglomerat

Marmur konglomerat

Spieki kwarcowe - właściwości

Odporne na zarysowania

Lekkie

Elastyczne

Odporne na warunki zewnętrzne

Ekologiczne

Odporne na zabrudzenia

Spieki kwarcowe zalety

Spieki kwarcowe cena

Spieki kwarcowe – cena montażu zależy od wielu czynników i nie jest stała. Jak w każdym przedsięwzięciu budowlanym, aby przejść do realizacji i fizycznej pracy, najpierw należy sporządzić projekt i wycenę. Na cenę montażu spieków kwarcowych składają się: powierzchnia robocza, rodzaj materiału, wielkość, kolor i grubość spieków, a także lokalizacja prac. Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy montaż spieków kwarcowych zarówno przemysłowo, jak i dla klientów indywidualnych. 


Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę dla Twojego projektu. 

Spieki kwarcowe na wymiar - Galeria

Spieki Kwarcowe Kraków

Wykonujemy montaż spieków kwarcowych wielkoformatowych na terenie Krakowa, ale również Rzeszowa, Tarnowa i całego województwa