Ściany z kamienia naturalnego to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o ciekawej, niepowtarzalnej i ponadczasowej ścianie. Zarówno pięknie prezentuje się on we wnętrzach domu, oraz jako wykończenie ścian na zewnątrz. Kamień naturalny jest nieoceniony od lat, zachwyca nie tylko swoim wyglądem ale również swoją wytrzymałością i trwałością. Z pewnością będzie on służyć na lata i cieszyć oko. Firma EdiArt wykonuje nawet najbardziej wymagające projekty, na terenie Tarnowa, Krakowa, Rzeszowa i okolic. Posiadamy niepowtarzalny, ogromny wybór kamienia naturalnego. Przyjdź do nas i sprawdź.  

Rodzaje kamienia naturalnego

Marmur – najbardziej popularny, wyróżnia go bogactwo kolorów i wzorów

Granit  – wielobarwny kamień, wytrzymały i nienasiąkliwy dlatego też świetni sprawdzi się na zewnątrz.

Piaskowiec – nasiąkliwy i porowaty o bardzo oryginalnym wyglądzie

Wapień i Trawertyn – uniwersalne kamienie

Łupek   – o migoczącej powierzchni

Onyks

Kwarcyt naturalny

Kwarc

Kwarc konglomerat

Marmur konglomerat

Podsumowując, decyzja o wyborze kamienia naturalnego powinna być dokładnie przemyślana. Warto zastanowić jaką rolę będzie on pełnił w naszym wnętrzu, oraz gdzie chcemy go położyć. Każdy z kamienia ma bowiem inne właściwości, jeden jest dedykowany bardziej do wnętrz, inny nadaje się na zewnątrz. Zapraszamy do zaczerpnięcia porady naszych doradców, oraz zapoznania się z naszą ofertą

Zalety ścian z kamienia naturalnego

Bardzo duża trwałość

Ponad czasowy, unikatowy wygląd

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Pochodzenie naturalne

Możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz domu

Różnorodność kolorów i struktur

Dlaczego ściany z kamienia z firmą EdiArt?

Jesteśmy firmą kamieniarską z bardzo dużym doświadczeniem, za nami ogrom pracy i wykonanych projektów z pięknego surowca jakim jest kamień. Wielu klientów zaufało nam, a w ramach naszych usług oferujemy:

 

pomiar, przygotowanie i montaż kamienia

wykonanie projektu z materiałów najwyższej jakości

pracę na zaawansowanym technologicznie sprzęcie

wykonanie realizacji na specjalne zamówienie

terminowość i solidne wykonanie

Jak dbać o ściany z kamienia naturalnego

Naturalny kamień to długotrwałe piękno, pełna elegancja w swojej prostocie i jakże niewymagający. Kamień zachwyca przez wiele lat, warto jednak zapobiegać jego zmatowieniu poprzez odpowiednią pielęgnację i konserwację ścian. Tak by wydłużyć zarówno jego żywotność jak i nasycenie kamienia.  Ważne – by środki, których używamy do pielęgnacji i konserwacji, były dostosowane do rodzaju kamienia. Istotna jest również impregnacja kamienia – przed wnikaniem wody, kurzu, wilgoci. Impregnowanie bowiem ułatwia zachować kamień na dłużej w czystości, zapobiega uszkodzeniom mechanicznym i zarysowaniom. Nie ma zatem ryzyka uszkodzeń w przypadku kontaktu z wodą, parą czy też tłuszczem. 

Do impregnacji kamienia używamy specjalnych preparatów, które zawierają również działanie antypoślizgowe, stosujemy również metodą natryskową. Druga forma impregnacji jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia wypełnienie porów i dokładne pokrycie nierównej struktury kamienia.

Ściany z kamienia naturalnego - zdjęcia

Nasze dostępne profile, podklejki i wzory

Duży wybór profili i podklejek

Ponad 400 wzorów do wyboru