Ściany z kamienia naturalnego to świetna alternatywa dla tych, którzy marzą o ciekawej, oryginalnej i ponadczasowej ścianie. Takie ściany obłędnie prezentują się zarówno we wnętrzach domu, jak i wokół niego. Kamień naturalny oprócz tego, że zachwyca swoim pięknem, jest również bardzo solidny i praktyczny. Aranżacje z kamienia naturalnego w przedpokoju, salonie, łazience czy sypialni zrobią wrażanie na niejednym naszym gościu. W zakresie wykorzystania kamienia dekoracyjnego praktycznie nic nas nie ogranicza. Nasza firma EdiArt wykona każdy projekt, działamy na terenie Warszawy i okolic. W swojej ofercie mamy wyjątkowy i duży wybór kamienia naturalnego. Jeżeli chcesz zmienić swój dom lub mieszkanie w stylowy zakątek — Przyjdź do nas i sprawdź.  

Rodzaje kamienia naturalnego

Marmur – naturalny kamień do wykończeń, trwały i odporny na ścieranie

Granit  – bardzo twardy i wytrzymały, kusi niecodziennym, wielobarwnym wyglądem

Piaskowiec – występuje w różnych barwach, poczynając od bieli, po żółć i szarość, a kończąc na czerwieni

Wapień i Trawertyn – uniwersalne kamienie, szykowny akcent w ekologicznym stylu

Łupek   – o migoczącej powierzchni, różne odcienie grafitu i czerni oraz w kolorze zielonym, niebieskim, brązowym, złotym

Onyks

Kwarcyt naturalny

Kwarc

Kwarc konglomerat

Marmur konglomerat

Podsumowując, decyzja o wyborze kamienia naturalnego w naszym domu powinna być dokładnie przemyślana. Zastanów się, jaką rolę ma spełniać w Twoim wnętrzu oraz gdzie chcesz go zamieścić. Kamienie naturalne mają różne właściwości. Niektóre z nich bardziej będą nadawały się do wnętrza niż na zewnątrz. Jeżeli zdecydowałeś się na kamień dekoracyjny w swoim domu lub mieszkaniu, ale nie wiesz, jaki wybrać. Nie martw się, nasi doradcy i specjaliści pomogą Ci w wyborze. Zapoznaj się również z naszą ofertą

Zalety ścian z kamienia naturalnego

Nieoceniona wytrzymałość

Ponad czasowy, niepowtarzalny wygląd

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Naturalny efekt

Możliwość stosowania wewnątrz i na elewacji

Bogactwo kolorów i struktur

Dlaczego ściany z kamienia z firmą EdiArt?

Nasza firma kamieniarska ma na swoim koncie ogrom wykonanych projektów z tego niesamowitego surowca, jakim jest kamień. Z każdym nowym zleceniem nabieramy nowego doświadczenia. Wielu klientów zaufało nam, a w ramach naszych usług oferujemy:

wykonanie pomiarów, przygotowanie i montaż kamienia

korzystamy z materiałów najwyższej jakości

wykorzystujemy zaawansowany technologicznie sprzęcie

realizacja projektów na specjalne zamówienie

solidne i terminowe wykonanie prac

Jak dbać o ściany z kamienia naturalnego

Kamień naturalny to idealna ozdoba, w której zostało ukryte długotrwałe piękno i elegancja. W związku z tym, że jest to surowiec występujący w naturze, tym samym jest on bardzo wytrzymały i może zachwycać przez długie lata. Jednak, żeby wygląd cały czas tak jak w pierwotnym stanie, podczas montażu należy pamiętać o jego pielęgnacji i konserwacji. Dzięki temu wydłuży to jego żywotności i nasycenie kolorami. Ściany z kamienia będą jeszcze trwalsze i bardziej odporne. Pamiętaj, żeby wybierać takie środki do pielęgnacji, które są dedykowane do każdego rodzaju kamienia. Istotna jest również impregnacja kamienia — przed wnikaniem wody, kurzu, wilgoci. Zabezpieczenie kamienia ułatwi nam zachowanie go dłużej w czystości i zapobiegnie zarysowaniom i uszkodzeniom mechanicznym, np. kontaktu z wodą, czy też tłuszczem.

Do impregnacji kamienia tak jak wspomnieliśmy wcześniej, używamy specjalnych preparatów, które zawierają również działanie antypoślizgowe. Stosujemy również metodą natryskową. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Zapewnia ona wypełnienie porów i dokładne pokrycie nieregularnej struktury kamienia.

Ściany z kamienia dekoracyjnego - zdjęcia

[elementor-template id="2468"]