Ściana z kamienia naturalnego to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o ciekawej, niepowtarzalnej i ponadczasowej ścianie. Zarówno pięknie prezentuje się on we wnętrzach domu, oraz jako wykończenie ścian na zewnątrz. Kamień naturalny jest nieoceniony od lat, zachwyca nie tylko swoim wyglądem ale również swoją wytrzymałością i trwałością. Z pewnością będzie on służyć na lata i cieszyć oko. Firma EdiArt wykonuje nawet najbardziej wymagające projekty, na terenie Tarnowa, Krakowa, Rzeszowa i okolic. Posiadamy niepowtarzalny, ogromny wybór kamienia naturalnego. Przyjdź do nas i sprawdź. 

Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków

Ściana z kamienia

Ściana z kamienia może mieć zastosowanie dekoracyjne ale także użytkowe. Ponieważ jest to niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia materiał, rewelacyjnie sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej. Decyzja o wyborze kamienia naturalnego powinna być dokładnie przemyślana. Warto zastanowić jaką rolę będzie on pełnił w naszym wnętrzu oraz gdzie chcemy go położyć. Każdy z kamienia ma bowiem inne właściwości, jeden jest dedykowany bardziej do wnętrz, inny nadaje się na zewnątrz. Zapraszamy do zaczerpnięcia porady naszych doradców oraz do zapoznania się z naszą ofertą.

Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków

Ściany z kamienia naturalnego wykonujemy z różnych materiałów

Marmur – najbardziej popularny, wyróżnia go bogactwo kolorów i wzorów

Granit  – wielobarwny kamień, wytrzymały i nienasiąkliwy dlatego też świetni sprawdzi się na zewnątrz.

Piaskowiec – nasiąkliwy i porowaty o bardzo oryginalnym wyglądzie

Wapień i Trawertyn – uniwersalne kamienie

Łupek   – o migoczącej powierzchni

Onyks

Kwarcyt naturalny

Kwarc

Kwarc konglomerat

Marmur konglomerat

Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków

Kamienna ściana - zalety

Zaletami ścian kamiennych są:

 • bardzo duża trwałość
 • ponadczasowy i unikatowy wygląd
 • odporność na uszkodzenia mechaniczne
 • naturalne pochodzenie surowca,
 • możliwość zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz,
 • wiele kolorów i struktur.

Kamień na ścianie z firmą EDIART z Tarnowa

Kamień na ścianie nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Może być głównym akcentem w aranżacji wnętrza albo stanowić delikatne tło dla innych elementów wyposażenia. Ze względu na jego trwałość i łatwość konserwacji świetnie sprawdzi się na ścianach budynków o dużym natężeniu ruchu, np. w holach, korytarzach. Kamień na ścianie wykonany przez nasza firmę EDIART z Tarnowa to gwarancja wieloletniej trwałości i oryginalnej dekoracji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępnych materiałów.

Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków
Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków

Ściana z kamienia - jak o nią dbać?

Ściana z kamienia naturalnego to długotrwałe piękno, pełna elegancja w swojej prostocie i niewielkie wymagania. Kamień zachwyca przez wiele lat, warto jednak zapobiegać jego zmatowieniu poprzez odpowiednią pielęgnację i konserwację ścian tak, by wydłużyć zarówno jego żywotność jak i nasycenie kamienia. Ważne – by środki, których używamy do pielęgnacji i konserwacji, były dostosowane do rodzaju kamienia. Istotna jest również impregnacja kamienia – przed wnikaniem wody, kurzu, wilgoci. Impregnowanie bowiem ułatwia zachować kamień na dłużej w czystości, zapobiega uszkodzeniom mechanicznym i zarysowaniom. Nie ma zatem ryzyka uszkodzeń w przypadku kontaktu z wodą, parą, czy też tłuszczem. Do impregnacji ściany z kamienia używamy specjalnych preparatów, które mają również działanie antypoślizgowe. Stosujemy również metodę natryskową. Druga forma impregnacji jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia wypełnienie porów i dokładne pokrycie nierównej struktury kamienia.

Ściana z kamienia dekoracyjnego

Ściana z kamienia dekoracyjnego ma szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz oraz elewacji. Kamień naturalny daje ogromną ilość możliwości wykończenia wnętrza. Idealnie sprawdzi się on w większości stylów, które oparte są na elegancji, nowoczesności lub przepychu.
Ściany zdobione naturalnym kamieniem wpasują się w scenerię stylu klasycznego, glamour, industrialnego, nowoczesnego, a w połączeniu z gustownymi dodatkami, nadadzą pomieszczeniu nową jakość.

Sprawdź materiały z jakich możemy wykonać ścianę z kamienia.

Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków

Kamienne ściany z firmą EDIART

Pamiętajmy, że kamienne ściany będą służyć przez długie lata. Trwałość kamienia naturalnego przewyższa każdy inny materiał, czy surowiec wykorzystywany do elewacji. Firma EdiArt do każdego zlecenia podchodzi bardzo indywidualnie, a cena wykonanej przez nas ściany z kamienia zależy od:

 • rodzaju kamienia wybranego przez klienta,
 • wielkości fragmentów wykonywanej elewacji liczonej z metra bieżącego,
 • rodzaju obróbki kamienia.
W cenę wliczamy natomiast montaż oraz pielęgnację kamienia przeznaczonego na ściany. W celu uzyskania indywidualnej oferty, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Tarnowie. Wykonujemy ściany z kamienia dla klientów z Tarnowa, Rzeszowa, Krakowa oraz okolicznych miejscowości. 

Ściany z kamienia - producent

Jesteśmy firmą kamieniarską z bardzo dużym doświadczeniem, za nami ogrom pracy i wykonanych projektów z pięknego surowca jakim jest kamień. Wielu klientów zaufało nam, a w ramach naszych usług oferujemy:

 • pomiar, przygotowanie i montaż kamienia,
 • wykonanie projektu z materiałów najwyższej jakości,

 • pracę na zaawansowanym technologicznie sprzęcie,

 • wykonanie realizacji na specjalne zamówienie,

 • terminowość i solidne wykonanie.

Ściana z kamienia - EdiArt Tarnów, Rzeszów, Kraków

Ściany z kamienia naturalnego - zdjęcia

[elementor-template id="2468"]