Schody z piaskowca przepięknie prezentują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wykonujemy schody w różnych kolorach i odcieniach piaskowca – trwałe, przyciągające uwagę i dopasowane do budynku. Nadają mu charakter, cieszą oko i służą latami. Zapraszamy do kontaktu.

Schody z piaskowca - EdiArt - wykonanie, czyszczenie, impregnacja

Schody z piaskowca​

Doskonale sprawdzają się wewnątrz i na zewnątrz budynku – są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Schody z kamienia, jakim jest piaskowiec wyróżniają się też wyjątkową kolorystyką, która zachwyca i nadaje miejscu niepowtarzalny klimat. Wykonujemy schody z kamienia piaskowca zgodnie z wytycznymi klienta odnośnie wymiarów, obróbki powierzchni i na czole oraz innych obróbek. Wszystko po to, by mogły cieszyć oko na lata, pięknie się prezentować i być wygodne w użytku.

Schody z piaskowca - wykonanie, czyszczenie, impregnacja - EdiArt
Eleganckie schody z kamienia piaskowca - wykonanie firma EdiArt

Schody zewnętrzne z kamienia piaskowca

Na schody zewnętrzne idealne nadaje się piaskowiec. Schody takie będą tańsze w wykonaniu od np. schodów z granitu, a przy tym i tak bardzo trwałe. Piaskowiec powinien być twardy i niepolerowany, żeby nie powodować poślizgu. Dodatkowo musi być impregnowany, a od czasu do czasu też dokładnie czyszczony.

Schody zewnętrzne z piaskowca będą również piękną ozdobą domu, nadadzą mu klimat oraz niezwykły efekt wizualny. Piaskowiec nie jest też trudno pielęgnować, co znacznie ułatwi użytkowanie.

Sprawdź nasze realizacje.

Schody wejściowe z piaskowca

To popularny pomysł ze względu na to, że ciepłe odcienie różnych rodzajów piaskowca można dowolnie łączyć i dopasowywać do ścian. Pasują do większości budynków, dachów, drzwi i okien. To wygodne rozwiązanie podczas projektowania domu.

Niestety piaskowiec nie jest aż tak odporny na uszkodzenia i łatwo chłonie wodę, więc po jakimś czasie może zmienić kolor. Pomoże tu regularne czyszczenie i impregnacja piaskowca. 

Piękne schody z kamienia piaskowca - wykonanie, czyszczenie, impregnacja - EdiArt
Schody z piaskowca - wykonanie firma EdiArt

Jak wyczyścić schody z piaskowca?

Schody te na co dzień czyści się z pomocą szczotki o twardym włosiu zamoczonej w letniej wodze z dodatkiem detergentu. Jednak w przypadku powstania zielonego nalotu lub plam, które nie chcą tak łatwo zejść, trzeba poprosić o pomoc specjalistów. Różne profesjonalne środki do czyszczenia oraz metody, jak np. piaskowanie, pozwolą pozbyć się zabrudzeń i przywrócić początkowy wygląd schodom z piaskowca. Dobra firma pozbędzie się dokładnie całego brudu, a następnie zaimpregnuje schody.

Schody z piaskowca - cena

Wykonujemy piękne schody z kamienia piaskowca. Już od ponad 20 lat kompleksowo świadczymy usługi z zakresu kamieniarstwa budowlanego i czyszczenia kamienia oraz renowacji. Koszt wykonania schodów jest ustalany indywidualnie. Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.

Schody z piaskowca - opinie

Opinie posiadaczy schodów z tego kamienia są różne, w dużej mierze pozytywne. Piaskowiec to kamień tańszy od granitu czy marmuru, który pięknie się prezentuje, ale wymaga dokładnego czyszczenia oraz impregnacji. Takie czynności najczęściej wykonują już odpowiedni fachowcy. Doradzimy Ci w wyborze odpowiedniego materiału do wykonania schodów. Wykonamy schody, o jakich marzysz, wyczyścimy te, które obecnie posiadasz, by mogły wyglądać jak nowe. Zadzwoń.

Schody zewnętrzne z piaskowca - firma EdiArt