Schody granitowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie od budynku oczekujemy elegancji, pewnego rodzaju stateczności oraz klasy. To idealne rozwiązanie budowlane zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. 

Jeżeli poszukujesz sposobu na wykonanie trwałych, a za razem imponujących schodów – polecamy schody wykonane z płyt granitowych.

Schody granitowe zewnętrzne

Jakie schody zewnętrzne będą odporne na warunki atmosferyczne, przetrwają długie lata, a jednocześnie będą wyglądały atrakcyjnie? Kwestia ta stanowi wyzwanie dla każdego inwestora mierzącego się z wykończeniem budynku.

Schody zewnętrzne są narażone na zmiany temperatur, opady deszczu, śniegu i gradu, dlatego muszą być wykonane z materiału, który pod ich wpływem nie ulegnie zniszczeniu. Niestety niewiele materiałów budowlanych przetrwa takie warunki, zachowując przy tym początkową estetykę. Wyjątkiem w tej kwestii, są  schody wykonane z granitu. 

Ten naturalny kamień nie pochłania wody, jest odporny na ścieranie oraz niezwykle twardy. Ponieważ elementy granitowe stosowane do budowy schodów są dużej grubości (minimum 3cm) doskonale izolują zaprawę montażową od niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dzięki temu pozostaje ona w nienaruszonym stanie zapewniając trwałość montażu kamienia

Płyty granitowe na schody

Schody z płytek granitowych polerowanych doskonale sprawdzą się wewnątrz budynków, jednak zastosowanie płyt tego typu na zewnątrz wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Wypolerowana powierzchnia w kontakcie z deszczem lub ujemną temperaturą staje się śliska i może być niebezpieczna. Dlatego dla Państwa bezpieczeństwa na powierzchni płyt umieszczamy paski antypoślizgowe, które rozwiązują ten problem. 

Drugą stosowaną przez nas metodą jest płomieniowanie płytek granitowych. Polega ona na ogrzewaniu powierzchni płyty za pomocą specjalnej mieszanki gazu i tlenu, celowo doprowadzając do odpryskiwania jej fragmentów. Po zakończeniu obróbki uzyskujemy chropowatą i bezpieczną powierzchnie. Przygotowana tą metodą płyta staje się antypoślizgowa. 

Płytki granitowe na schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne to pierwsza rzecz na jaką pada nasz wzrok kiedy stajemy przed budynkiem. Stanowią one pewnego rodzaju wizytówkę domu, mogą zachęcać do wejścia lub odpychać. Schody z płyt granitowych projektowane są tak, by robić wrażenie od pierwszego spojrzenia. 

Płyty granitowe można wykończyć kilkoma metodami, a każda z nich nadaje im inne, unikalne właściwości. Wykorzystuje się je naprzemiennie, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, oraz w jakim miejscu planujemy montować płytę.
Ediart wykonuje płyty granitowe, wykańczane metodami: 

 • Polerowania
 • Płomieniowania
 • Szczotkowania
 • Piaskowania
 • Antiko
 • Lapature

Schody granitowe wewnętrzne

Schody z kamienia naturalnego, ze względu na fizyczne właściwości tego surowca, takie jak twardość i duży ciężar, mogą wydawać się toporne. Jest to jednak całkowicie mylne wrażenie. W przypadku budowy schodów, wbrew pozorom, te cechy kamienia są jak najbardziej pożądane. Ciężkie granity, w przeciwieństwie do lżejszych materiałów, doskonale utrzymają się w miejscu montażu. Nawet po upływie wielu lat, granitowe płyty nie odpadną ani nie zmienią położenia.

Dobrze wykonane schody z granitu zachwycą gracją i eleganckim wykończeniem. Kamień stosowany do ich budowy, jest materiałem wytrzymałym ale również niezwykle łatwym do obróbki. Dzięki temu, schodom można nadać finezyjny kształt, ciekawe wykończenie, a nawet rzeźbione elementy. Do montażu schodów granitowych wewnętrznych używamy polerowanego granitu o lustrzanej powierzchni, w dowolnym kolorze wybranym przez inwestora. Niezwykłe właściwości tego kamienia nadają wnętrzu efekt optycznego powiększenia. 

Firma Edi-art oferuje szeroki wybór w zakresie kolorystyki i wzorów granitu. Nasze usługi kamieniarskie realizujemy na terenie całej Polski. 

Granitowe schody

Elegancki i różnorodny design

Dzięki właściwościom fizycznym sprawdzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku

Odporne na deszcz, śnieg, promieniowanie uv i wszelkie warunki atmosferyczne

Odporne na zmiany temperatury i długotrwałą wilgoć

Duża dostępność wzorów, kolorów i opcji wykończenia

Kamień niezwykle łagodny, gładki. Imponuje oryginalnością oraz bogactwem barw

Schody granitowe montaż

Firma Edi-art posiada ponad 20 lat doświadczenia w obróbce i montażu kamienia. W naszej ofercie znajduje się także polerowanie, czyszczenie, regeneracja, szlifowanie, odświeżanie i zabezpieczanie kamienia.  

W ramach kompleksowych usług kamieniarskich oferujemy:

 •  pomiar powierzchni schodowej
 • doradztwo projektowe
 • wycenę projektu
 • cięcie kamienia
 • transport kamienia na miejsce
 • montaż płyt granitowych 
 • polerowanie powierzchni
 • cykliczna regenerację


  Skontaktuj się z nami by uzyskać więcej informacji na temat usług kamieniarskich.
schody

Schody granitowe cena

Ile kosztuje wykonanie schodów z granitu? Niestety nie jesteśmy w stanie podać konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Koszt wykonania schodów z granitu zależy od oczekiwań klienta oraz wybranego przez niego projektu. Na wycenę usługi składają się taki aspekty jak: wielkość schodów, umieszczenie schodów, nadanie kształtu, wykończenie, montaż pasków antypoślizgowych itp.
Aby uzyskać wycenę dla Twojego projektu, skontaktuj się z nami.   

Producent schodów granitowych - EdiArt

Edi-art to producent płyt granitowych przeznaczonych do montażu na schodach budynków.
Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w obróbce kamienia. 

Podczas tak długiego okresu trwania działalności, opracowaliśmy kompleksową ofertę usług kamieniarskich. 
Specjalizujemy się w kamieniarstwie budowlanym, a także pielęgnacji, regeneracji i czyszczeniu kamienia. W naszej pracy korzystamy z metod nowoczesnej technologii oraz tradycyjnych metod rzemieślniczych. 

Staramy się spełniać oczekiwania naszych klientów, dlatego: 

 • każde zamówienie traktujemy indywidualnie 
 • oferujemy szeroko pojęte doradztwo w zakresie kamieniarstwa 
 • pomagamy dobrać metody obróbki i rodzaj kamienia
 • oferujemy także montaż m.in płyt granitowych
 • gwarantujemy dostarczenie kamieni najwyższej jakości
 • oferujemy darmową konsultację i wycenę

Nasze realizacje schodów granitowych

[elementor-template id="2468"]