Marmur – to kamień naturalny wydobywany i wykorzystywany w budownictwie od czasów starożytności. Marmurowe wnętrza świadczyły o wysokiej pozycji i dobrym guście właściciela domu, a także o jego zamożności, ponieważ kamień ten był jednym z najdroższych materiałów budowlanych. Obecnie marmur cieszy się nie mniejszą popularnością.
 Z pewnością znajdziemy go w eleganckich budynkach urządzonych zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych stylach.
Firma EdiArt oferuje doradztwo w doborze, sprzedaż oraz montaż płyt marmurowych.  
Zapraszamy do kontaktu.

Czarny marmur

Czarny marmur to obecnie najbardziej popularna i pożądana odmiana tego gatunku kamienia. Ze względu na wysoką cenę, kamień ten często zastępowany jest płytami imitującymi wygląd marmuru. Doświadczony kamieniarz jest jednak w stanie odróżnić podrobiony materiał, od eleganckiego i klasycznego oryginału. Prawdziwy marmur czarny możemy spotkać w holach ekskluzywnych hoteli lub pokojach kąpielowych w spa oraz w budynkach o odważnych, stylowych wnętrzach. 

Czarny marmur stosowany jest najczęściej w aranżacjach stylu glamour, emanujących luksusem i przepychem. W zależności od potrzeb aranżacji może być stosowany jako okładzina ścian lub podłóg, nie zdarza się jednak by w czarnym marmurze wykonywać całe pomieszczenie. Wykorzystanie tylko tego jednego rodzaju kamienia spowodowałoby efekt przytłoczenia, dlatego najczęćciej zestawia się go z innym, ciepłym kamieniem lub jasnymi elementami. 

Czarny marmur - zastosowanie:

  • ściany,
  • posadzki,
  • blaty,
  • okładziny,
  • schody,
  • parapety
  • elementy dekoracyjne

Łazienka marmur

Łazienka z marmuru cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko ze względu na piękny wygląd. Charakterystyczną cechą marmuru jest dobre przewodnictwo ciepła, dlatego wykonanie podłogi z marmuru wraz z ogrzewaniem podłogowym tworzy idealny zestaw. To rozwiązanie jest bardzo często stosowane w korytarzach i łazienkach, gdzie zdecydowanie podnosi komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Mimo naturalnej twardości i gęstości tego kamienia, szybko chłonie on temperaturę otoczenia. Z tego powodu doskonale nadaje się on również do budowy kominków. Marmur  dobrze się nagrzewa, ale jest całkowicie odporny na ogień. 

Płytki marmurowe w domu kojarzą się z luksusem i prestiżem. Ich polerowana powierzchnia doskonale odbija światło, sprawiając wrażenie optycznego powiększenia pomieszczenia. 
Marmur jest kamieniem niezwykle eleganckim, powszechnie stosowanym w architekturze, ale także rzeźbiarstwie i sztuce.  Wiążący się z historią tego kamienia prestiż znacząco wpływa na wartość całej nieruchomości. 

Blat marmurowy

Blat marmurowy – blaty kuchenne wykonane z marmuru cieszą się ogromną popularnością w nowoczesnej architekturze, czy są one jednak najlepszym zastosowaniem dla tego kamienia?
Choć marmur pięknie prezentuje się w każdej eleganckiej kuchni, jako specjaliści w branży kamieniarskiej nie polecamy stosowania marmuru do wykonania blatów kuchennych. 

Marmur to skała naturalna, a dokładniej metamorficzna, powstała w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury na złoże wapieni z domieszkami dolomitów.
Wapienne pochodzenie tego kamienia sprawia, że jest on dużo bardziej miękki niż inne kamienie naturalne. Marmur w związku z tym, będzie mniej odporny na ścieranie, zarysowania, a także łatwiej ulegnie poplamieniu. Co ciekawe, nawet krótki kontakt tego kamienia np. z sokiem z cytryny, może odbarwić kamień, pozostawiając nieestetyczną plamę.

Jeżeli marzą Państwo o kamiennym blacie kuchennym, chętnie doradzimy w wyborze idealnego materiału. Oferujemy szeroki wybór kamieni naturalnych, które będą służyć przez lata, nie ulegając zniszczeniu.

Biały marmur

Biały marmur to najczęściej stosowana, ze wszystkich odmian tego kamienia. Architekci chętnie umieszczają go w kuchniach, salonach oraz holach, którym elegancki kamień dodaje szyku. Jasny kolor marmuru w połączeniu z odbijającą powierzchnią, optycznie powiększy pomieszczenie. 
Określenie biały marmur jest stwierdzeniem bardzo ogólnym, ponieważ wyliczyć możemy ponad kilkanaście odcieni bieli, w jakich występować może ten kamień. 
Decydując się na biały marmur, musimy zdawać sobie sprawę, że kamień ten nie jest najłatwiejszym w utrzymaniu. Wymaga on regularnego czyszczenia, ponieważ biała powierzchnia szybko chłonie zabrudzenia i barwniki.

Zalety marmuru we wnętrzach

Miękki i łatwy w obróbce kamień naturalny

Delikatne i subtelne wykończenie wnętrz

Duża różnorodność występowania struktur i kolorów 

Elegancki i luksusowy design

Idealny w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym

Znacząco podnosi wartość oraz prestiż nieruchomości 

Marmur cena

Każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Aby uzyskać wycenę dla Twojego projektu lub skorzystać z konsultacji ze specjalistą, 
skontaktuj się z nami.   

[elementor-template id="2468"]