Czyszczenie kamienia to jedna z usług oferowanych przez EdiArt. Specjalizujemy się w czyszczeniu, renowacji oraz zabezpieczeniu kamienia w Małopolsce i na Podkarpaciu (Kraków, Tarnów, Rzeszów). Zapraszamy do kontaktu.

Czyszczenie kamienia naturalnego - firma EdiArt

Czyszczenie kamienia

Kamień naturalny to popularny materiał wykończeniowy. Świetnie się prezentuje, jest trwały i odporny na uszkodzenia. Żeby jednak wyglądał cały czas dobrze, trzeba go odpowiednio czyścić i zabezpieczać. 

Wyróżniamy się cenioną w branży licencją prac wysokościowych IPAF, certyfikatem renowacji i czyszczenia włoskiej firmy Klindex, licencją piaskowania i hydropiaskowania oraz uprawnieniami na operowanie podnośnikami koszowymi. Dzięki czemu oferujemy Państwu kompleksowe i różnorodne usługi na zewnątrz, wewnątrz budynku oraz na wysokościach.

Czyszczenie i renowacja kamienia - EdiArt
Czyszczenie i renowacja kamienia naturalnego EdiArt

Czyszczenie i renowacja kamienia

Specjalizujemy się w czyszczeniu i renowacji kamienia. Wśród szerokiego zakresu usług, jakie oferujemy, znajduje się: 

 • czyszczenie kamienia,
 • renowacja kamienia i zabezpieczenie go,
 • szlifowanie (ma miejsce, kiedy kamień jest nierówny lub nigdy nie był szlifowany),
 • polerowanie (ma miejsce, kiedy kamień jest równy, gładki, bez widocznych skaz),
 • naprawa pęknięć i ubytków,
 • usuwanie plam,
 • odświeżanie kamienia,
 • czyszczenie elewacji,
 • czyszczenie i renowacja cegły,
 • czyszczenie domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych,
 • wymiana fugi.

Współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi niemieckimi firmami, które oferują wysokiej jakości sprzęt.

Czyszczenie i renowacja kamienia - granit, marmur, piaskowiec -- EdiArt

Czyszczenie kamienia naturalnego

Kamień naturalny spotyka się w pomieszczeniach w blatach, posadzkach, parapetach, schodach, kominkach itp. Dlatego często narażony jest na kontakt z substancjami barwiącymi i tłustymi, powodującymi powstawanie trudnych do czyszczenia plam. Istnieją różne sposoby usuwania zabrudzeń kamienia w pomieszczeniu. Niektórych można pozbyć się samodzielnie. Trudniej jest jednak usunąć brud z kamienia znajdującego się na zewnątrz. Zajmujemy się czyszczeniem, renowacją i konserwacją powierzchni kamiennych różnego rodzaju.

Czyszczenie piaskowca

Piaskowiec często pokrywa się nalotem, sadzą lub kurzem, a jego porowata struktura ułatwia wnikanie zabrudzeń w głąb kamienia. Dlatego czyszczenie piaskowca jest wyzwaniem. Dobieramy najskuteczniejszą metodę czyszczenia w zależności od rodzaju kamienia i stanu zabrudzenia. Czyścimy bez naruszenia struktury kamienia. Zadzwoń, żeby dowiedzieć się więcej.

Czyszczenie i renowacja piaskowca EdiArt
Czyszczenie i renowacja marmuru EdiArt

Czyszczenie marmuru

Regularne pielęgnowanie marmuru sprawi, że posłuży on na długie lata i wciąż będzie wyglądał olśniewająco. Marmur jest kamieniem szlachetnym, bardzo wrażliwym na działanie kwasów. Plamy wnikają w kamień i powodują korozje. Dlatego niezbędne jest tu dokładne czyszczenie kamienia i impregnacja. Zajmujemy się czyszczeniem, renowacją i konserwowaniem marmurowych powierzchni. Po takim odświeżeniu marmur będzie wyglądał jak nowy!

Czyszczenie granitu

Czyszczenie granitu i jego polerowanie sprawi, że odnowiony zostanie naturalny blask kamienia, a granit będzie wyglądał jak nowy. Domowe sposoby mogą uszkodzić kamień, który jest wrażliwy na działanie octu, amoniaku, czy wybielaczy. Ważne jest dobranie odpowiednich narzędzi i metod czyszczenia granitu. Dowiedz się więcej – skontaktuj się z nami.

Czyszczenie i renowacja granitu EdiArt

Czyszczenie kamienia - cena

Czyszczenie kamienia, jego naprawa, renowacja i/lub impregnacja będą zależeć od wielu czynników – jak chociażby rodzaj kamienia, materiały użyte do czyszczenia, kompleksowość usługi czy dobrana metoda. Zajmujemy się czyszczeniem kamienia na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

Przy czyszczeniu kamienia wykorzystujemy nowoczesne maszyny

SUPERHEATED

Jest to profesjonalne urządzenie do czyszczenia z wykorzystaniem gorącej wody (150 stopni). Stosowane jest na zewnątrz, np. elewacji czy patio. Dzięki takiej temperaturze maszyna zabija wszystkie biologiczne zanieczyszczenia (oprócz sadzy). Jest to również jedna z najtańszych i najbardziej skutecznych metod bezpyłowego czyszczenia.

HYDROPIASKOWANIE

Jest to technika czyszczenia powierzchni mieszaniną wody i piasku poddawanych ciśnieniu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Stosowana na zewnątrz. W 100% bezpieczna i bezpyłowa – woda podczas obróbki w znacznym stopniu ogranicza odbicia drobin ścierniwa oraz urobku, przez co pylenie zmniejsza się o 95%. Wszystkie nasze maszyny mają specjalne pochłaniacze pyłu (nawet azbestu). 

Do czyszczenia i polerowanie wewnątrz używamy maszyny z użyciem wody firmy Klindex oraz maszyny bezpyłowe firmy Flex.

Dowiedz się więcej

Kamieniarstwo nagrobkowe

Kamieniarstwo budowlane